6 sposobów na fototapetę w nowoczesnym wnętrzu

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

6 sposobów na fototapetę w nowoczesnym wnętrzu

Nowoczesne wnętrza urzekają prostotą form, praktycznym i miłym dla oka minimalizmem. Z jednej strony, ład i porządek, z drugiej strony wiele możliwości na zbudowanie oryginalnej przestrzeni przez umiejętne wprowadzenie koloru i dodatków. Jednym z ciekawszych sposobów na nadanie wnętrzu charakteru jest zastosowanie fototapety. Poznaj nasze 6 sposobów na fototapetę w nowoczesnym wnętrzu. Przełam nudę i wykorzystaj potencjał, jaki w sobie kryje tapeta z nadrukiem!

Nowoczesne fototapety do salonu

Zacznijmy od najbardziej oczywistego zastosowania fototapety, czyli przyklejenia jej na ścianę. Nowoczesne, ekskluzywne fototapety same w sobie potrafią mieć tak ciekawe wzory, że w zasadzie nic dodać, nic ująć. Mimo to można pokusić się o drobne szaleństwo. Czy wiesz, jak fantastycznie potrafią wyglądać łączone fototapety? Oczywiście wybór musi paść na takie, które będą do siebie pasować. Mogą to być na przykład tapety o identycznej kolorystyce, ale z innym wzorem.

Zachęcamy też do wykorzystania tapety tylko na części ściany. Wcale nie musisz pokrywać nią całej płaszczyzny. Połączenie na jednej ścianie fototapety z farbą bywa bardzo efektowne. Czasem wystarczy tylko szeroki pas fototapety. Możesz na jego tle powiesić na przykład duże lustro w pięknej ramie.

Oryginalne fototapety na ścianę salonu to bardzo dobry sposób na szybką i dużą zmianę. Ożywiają przestrzeń, a odpowiednio wybrane wzory mogą ją też optycznie powiększać. Jeśli zastanawiasz jaką fototapetę wybrać, pamiętaj – najmodniejsze fototapety do salonu możesz wykorzystać jako inspirację, ale dokonując wyboru, skup się na tym, żeby wybrany wzór podobał się tobie i pasował do wnętrza salonu.

Fototapeta na suficie

Kolejny pomysł na oryginalne zastosowanie fototapety to umieszczenie jej na suficie. Możesz wybrać taką przedstawiającą drewniane deski albo na przykład marmur. Gwarantujemy Ci, że efekt będzie fantastyczny! Znowu miłośnicy przyrody mogą wybrać na sufit fototapetę przedstawiającą niebo. Dzięki temu, u nich zawsze będzie świecić słońce, nawet w środku trzaskającej zimy.

Jeśli lubisz eksperymentować, możesz też pomyśleć jak stworzyć oryginalne przejście ze ściany na sufit. Puść wodze wyobraźni i wymyśl coś, czego nie ma nikt inny!

Fototapeta na drzwi

Jak jeszcze możesz wykorzystać fototapetę? Naklejając ją na drzwi. Możesz wybrać fototapetę 3D albo jakąś z nowoczesnym wzorem. Cokolwiek będzie przedstawiać, pamiętaj, żeby pasowała kolorem i stylem do całego pomieszczenia.

Mówiąc o drzwiach mamy na myśli nie tylko te wejściowe albo drzwi do pokoju, ale też drzwi przesuwne szafy. Biała szafa, która ma jedne drzwi z lustrem, a drugie z jasną fototapetą wygląda niezwykle efektownie.

Meble, a fototapeta

Wspomnieliśmy o drzwiach, więc płynnie przejdźmy do mebli. Fototapetę możesz wykorzystać do oklejenia wewnętrznej ścianki witryny czy kredensu. Możesz też wykorzystać ją do oklejenia frontów szafek kuchennych albo szuflad w komodzie. Czas pracy jest krótki, a efekt fantastyczny! Zyskujesz nowy mebel, a zupełnie innym wyglądzie. Nagle zwykła komoda z Ikei, zmienia się w oryginalny mebel, jakiego nie ma nikt inny.

Fototapeta na schody

Nasza następna propozycja dotyczy mieszkań dwupoziomowych lub domów. Właśnie tam, można wykorzystać fototapetę do oklejenia schodów, dokładniej przestrzeni między stopniami. Wystarczy kilka pasków fototapet o różnych wzorach i nagle zwykłe schody zmieniają się w dzieło sztuki. W internecie możesz zobaczyć sporo zdjęć, przedstawiających efekty takich przemian. Wykorzystaj je, żeby poszukać inspiracji.

Obrazy z fototapety

Na koniec kilka słów o genialnych obrazach z fototapet. Mogą być mniejsze, mogą być większe. Świetnie wygląda kolarz małych obrazków z jednej fototapety w różnych ramkach, ale dostojnie prezentują się też duże obrazy z ekskluzywnej tapety – bez ram. Jeśli masz długi przedpokój i pustą ścianę, powieś jeden, dwa lub trzy takie obrazy, a zapełnią przestrzeń i zmienią zwykły przedpokój w stylowy korytarz, będący doskonałym wprowadzeniem do twojego nowoczesnego mieszkania.

Fototapety wcale nie muszą zdobić wyłącznie ścian. Są materiałem, który łatwo wykorzystać na różne kreatywne sposoby, by wprowadzić trochę życia do często nieco monotonnej nowoczesnej aranżacji. Do tego łatwo się je przykleja, więc efektem możesz cieszyć w ciągu kilku chwil. A czy ty w swoim mieszkaniu znalazłeś już miejsce dla stylowej fototapety?