Chcesz przygotować etykiety do druku? Sprawdź jakich błędów nie popełniać

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Chcesz przygotować etykiety do druku? Sprawdź jakich błędów nie popełniać

Chcesz wydrukować ulotki, zaproszenia lub etykiety w Rzeszowie, ale nie wiesz jak się za to zabrać? Przygotowanie pliku do druku to nic skomplikowanego. Dlatego warto zwrócić uwagę na najczęściej popełniane błędy i zrobić te rzeczy dobrze, aby Twój druk został jak najszybciej zrealizowany przez nas! 🙂

Musisz wiedzieć, że drukujemy naklejki, ulotki, banery, zaproszenia i etykiety w Rzeszowie, jednak dostarczymy Ci do dowolnego miejsca w Polsce. Wycinamy dowolne kształty naszych naklejek, jednak odpowiednie przygotowanie to podstawa.

Najczęstsze błędy

Zdjęcia w złej jakości

Pierwszy punkt to jeden z najczęściej popełnianych błędów. A dlaczego? Powszechnie panuje błędne myślenie, że zdjęcie dobrej jakości można uzyskać za pomocą telefonu. Oczywiście, ale nie do druku! Oznacza to, ze do druku potrzebujemy rozdzielczość 300 DPI, czasem odrobinę mniejszą, jeśli chodzi o banery to 150 DPI.

Literówki lub brak pełnych informacji

Wysyłając plik do druku, zadbaj o szczegóły. Pamiętaj, że niepotrzebne literówki, wydłużają czas oczekiwania na realizację. Wyobraź sobie sytuację, że przesyłasz plik do druku. Nasz grafik nanosi niezbędne poprawki, ale tekst zawiera błędy. Niektóre to tylko literówki, ale niektóre to nazwy własne z małej litery lub przekręcone nazwy, których grafik nie zna. Wysyła więc Tobie do akceptacji i okazuje się, że trzeba jeszcze raz nanosić poprawki, a czasami nawet kilkukrotnie. Dodatkowo dochodzi brak tekstów/ haseł/ różnych danych, które mają być zawarte w pliku. Skutkiem tego jest kilkukrotna, ta sama praca grafika, ale nie tylko. Odbije się to także na czasie realizacji. Jeśli więc zależy Ci na czasie, to staraj się unikać błędów i wszystko dokładnie przeczytaj.

Brak spadów

Bardzo często przygotowując plik do druku zapominamy o spadach lub nawet nie wiemy, że powinny one być. Czym zatem jest spad drukarski?
To obszar druku, który wychodzi poza krawędź ostatecznej publikacji. Spad gwarantuje, że obszar druku będzie dochodził do samej krawędzi po przycięciu arkusza. Wielkość spadu może być różna zazwyczaj jest to 3-5 mm.  Źle przygotowany plik, który jest bez spadów np. tekst/zdjęcie są blisko krawędzi, co skutkuje tym że są później niestety zostają obcięte w druku.

Format

Tutaj bez zbędnego rozpisywania się. Jedynie szybka teoria 🙂 Logotypy należy zapisywać w jpg, a nie w krzywych (eps czy pdf).

Jeśli jesteś zainteresowany kupnem lub zaprojektowaniem czegoś u nas, ale nie wiesz, jak przygotować pliki, skontaktuj się z nami. Drukujemy ulotki, plakaty, katalogi, naklejki, plakaty, etykiety u nas w Rzeszowie. Znajdujemy się na ul. Sikorskiego 91.