Jaki fotoobraz do salonu? Jak go dobrać do wystroju?

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Jaki fotoobraz do salonu? Jak go dobrać do wystroju?

Jaki fotoobraz do salonu? Salon to miejsce, które pełni funkcję reprezentacyjną. To tutaj zwykle zaprasza się gości i spędza z nimi czas. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób przykłada szczególną wagę do wystroju właśnie tego wnętrza. A praktyka pokazuje, że często największy problem stanowi udekorowanie ścian. Dlatego dziś mamy dla was kilka wskazówek, które pomogą wam dobrać fotoobraz do swojego salonu.

Jak dobrać fotoobraz do salonu?

Wybierając fotoobraz do swojego salonu zwróć uwagę na kilka najważniejszych kwestii:

  • kolory – zadbaj o spójność kolorystyczną. Niech obraz tworzy kompozycję kolorystyczną z innymi barwami w salonie. Nie chodzi o to, żeby miał takie same kolory jak te, które masz na dodatkach. Możesz wybrać barwy kontrastujące, jednak całość musi do siebie pasować. Nie da się ukryć, że najłatwiej dobrać kolory do wnętrz o neutralnej kolorystyce.
  • Tematyka fotografii – To jakie zdjęcia powiesisz na ścianach będzie miało duży wpływ na nastrój w Twoim salonie. Wybierz więc takie fotografie albo grafiki, które nie będą męczyć oczu po kilku godzinach patrzenia na nie i wprowadzą w przyjemny nastrój. Pamiętaj też, że bardziej intymne zdjęcia lepiej umieścić w sypialni niż w salonie. Tutaj zdecydowanie bezpieczniej będzie dobrać neutralną tematykę.
  • Powierzchnia – Kolejna ważna kwestia dotyczy tego, jaką powierzchnię ściany chcesz ozdobić. Czasem wystarczy powiesić jeden, duży fotoobraz, a czasem lepiej sprawdzi się kilka umiejscowionych obok siebie. Jeśli zdecydujesz się na więcej obrazków, pamiętaj, że razem powinny tworzyć spójną całość tematyczną albo kolorystyczną.

Dobór fotoobrazu może być szczególnym wyzwaniem, kiedy na ścianach salony już znajdują się jakieś ozdoby. Pamiętaj jednak, że nowoczesne wnętrza nie mogą być pstrokate. Co za dużo to niezdrowo – jeśli nie jesteś pewien jak zestawić ze sobą dekoracje ścienne, lepiej po prostu zrezygnuj z części z nich.

Obrazy drukowane na płótnie – jakość przede wszystkim!

Niezależnie od tego, jakie wybory podejmiesz w związku z obrazami do swojego salonu, pamiętaj, żeby zamówić je w dobrej drukarni. W Drukarni Creative Partner drukujemy fotoobrazy przy użyciu bezwonnych, ekologicznych tuszy. Dbamy o najdrobniejsze szczegóły. Nasze wydruki mają pięknie nasycone barwy. Zapoznaj się z naszą ofertą i zamów fotoobraz do salonu, który zachwyci nie tylko domowników, ale również gości.