Obrazy drukowane na płótnie – eleganckie i nowoczesne ozdoby na ścianę

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Obrazy drukowane na płótnie – eleganckie i nowoczesne ozdoby na ścianę

Obrazy drukowane na płótnie cieszą się ogromną popularnością. Trudno się dziwić, pasują do każdego wnętrza, dają ogromne możliwości aranżacyjne i są przystępne cenowo. Co więcej, doskonale komponują się z bardzo modnymi nowoczesnymi wnętrzami, świetnie podkreślając ich charakter. Obrazy do salonu wydrukowane na płótnie malarskim to bardzo dobry wybór! Poznaj ich najważniejsze zalety!

Obrazy drukowane na płótnie są trwałe

Fotoobrazy drukowane na płótnie charakteryzuje wysoka trwałość. Farby używane w druku nie odbarwiają się pod wpływem promieni słonecznych, więc śmiało możesz powiesić obraz nawet na najbardziej nasłonecznionej ścianie. Twój obraz po latach wciąż będzie prezentował się nienagannie, a Ty nie będziesz musiał się zastanawiać, na co go zamienić.

Nieograniczony zakres tematyki do wyboru

Kolejną zaletą obrazów drukowanych jest ogromny wybór ich tematyki. Mogą przedstawiać wszystko, co tylko sobie wymarzysz – począwszy od oryginalnych zdjęć, przez najróżniejsze wzory aż do napisów. Jeśli sam jesteś zapalonym fotografem i masz pełno własnych ujęć, wykorzystaj je, by ozdobić swój dom i przy okazji trochę się pochwalić umiejętnościami. A co!

Jeżeli natomiast nie masz własnego zbioru zapierających dech w piersiach fotografii, to możesz wybrać taką, która Cię zachwyci z licznych darmowych stocków. Zresztą nie musi to być zdjęcie, może wolisz jakąś nowoczesną grafikę? Wszystko zależy od Twojego gustu i stylu, w jakim urządziłeś (lub urządzasz) swój dom. Obrazy drukowane na płótnie możesz w pełni dostosować do swoich oczekiwań, bo wybór masz ogromny!

Wiele formatów

Oczywiście nie zawsze szuka się obrazów do salonu. Czasem chciałoby się powiesić obraz w sypialni albo jadalni czy też w pokoju dziecięcym. W zależności od tego gdzie ostatecznie ma się znaleźć, potrzebny będzie inny format. Jeśli zdecydujesz się wybrać obraz drukowany na płótnie, kwestia jego wielkości nie stanowi problemu. Zdjęcie czy grafika albo napis, który Cię urzeknie można wydrukować w bardzo różnym rozmiarze – od naprawdę dużego np. 120 cm x 80 cm po całkiem mały nap. 30 cm x 30 cm. To coś, za co naprawdę można pokochać fotoobrazy!

Łatwość w czyszczeniu

A teraz kwestia pragmatyczna – sprzątanie. Obrazy drukowane bardzo łatwo jest oczyścić z kurzu. Tak, jak w przypadku każdego innego obrazka wystarczy omieść go od czasu do czasu miotełką do kurzu. A jeśli zdarzy się, że coś chlapnie na twoją ozdobę, też nie musisz się specjalnie martwić. O ile nie był to rozpuszczalnik, ściereczka zwilżona wodą rozwiąże problem. 😉

Przystępna cena

Na koniec dotknijmy tematu cen. Prawda jest taka, że obrazy malowane, które nie są kiczowate i tandetne są naprawdę drogie. Jeśli choć trochę interesowałeś się tematem, pewnie doskonale zdajesz sobie z tego sprawę. Tymczasem obrazy drukowane, choć stanowią bardzo estetyczną i nowoczesną ozdobę, mają dużo przystępniejsze ceny. Jeśli więc chcesz, żeby na ścianach w twoim domu wisiały naprawdę stylowe ozdoby, a nie zamierzasz wydać na nie wszystkich oszczędności, obrazy drukowane na płótnie z pewnością będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem.