Ile kosztuje roll up? Czy to się w ogóle opłaca?

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Ile kosztuje roll up? Czy to się w ogóle opłaca?

ile kosztuje roll up

Jeśli śledzisz naszego bloga, zapewne dobrze już wiesz czym jest roll up i jakie posiada zalety. Wiesz, że to wygodna i czytelna forma promocji, która szczególnie dobrze się sprawdza podczas targów, konferencji czy firmowych imprez. Pozostaje jednak wcale nie mniej ważna kwestia – ile kosztuje roll up? Czy naprawdę się opłaca? I ile kosztuje wymiana samego plakatu w roll up’ie?

Ile kosztuje roll up?

W Drukarni Creative Partner cena za roll up o wymiarach 85cm x 200 cm wynosi 159 zł netto. Rozmiar 100 cm x 200 cm kosztuje 179 zł netto. I tak, to jest tanio. Chcemy oferować klientom dobrej jakości produkty w równie dobrych cenach. Ale czy taki roll up naprawdę się opłaca?

Właściwie, trudno w ogóle wskazać inną formę reklamy, która mogłaby go w 100% zastąpić i jednocześnie posiadała chociaż połowę jego zalet. Może pomyślałeś o plakacie? Faktycznie sam plakat może z powodzeniem pełnić rolę informacyjną. Możesz też wydrukować duży plakat i jego cena będzie zapewne nieco niższa niż cena roll up’u w tym samym rozmiarze. Ale czy będziesz mógł tak łatwo zmieniać jego miejsce? Czy możesz używać go wielokrotnie? Sam plakat będzie tańszy, ale bądźmy szczerzy, w większości sytuacji nie zastąpi roll up’u. W końcu nie da się go postawić obok stoiska.

A może banner? Nie, chyba sam od razu widzisz, że jego zastosowanie jest inne. To produkt dedykowany po prostu innym sytuacjom i zdecydowanie najlepiej sprawdza się jako reklama zewnętrzna. Przychodzi Ci do głowy coś jeszcze? Nam nie…

Jeśli wziąć pod uwagę możliwość wielokrotnego użytkowania roll up’u, oraz jego liczne zalety, cena jest naprawdę niewielka. Wydruk reklam wielkoformatowych montowanych na stałe jest wyższy. Poza tym takie billboardy stosuje się raczej jako reklamę zewnętrzną. Jaki z tego wniosek?

Roll up jest formą reklamy, której nie zastąpią inne. Jest praktyczny i tani. Nie można w tym miejscu nie wspomnieć o jeszcze jednej ważnej sprawie. W roll up’ie możesz zmienić sam plakat jeśli powstanie taka potrzeba. Nie musisz za każdym razem płacić za całość. A ile kosztuje wymiana plakatu?

Ile kosztuje wymiana samego plakatu?

U nas za wydruk i wymianę plakatu zapłacisz tylko 85 zł (format 85cm x 200 cm) lub 90 zł (format 100cm x 200 cm). A jeśli z wymianą poradzisz sobie sam, możesz nam zlecić tylko wydruk. Cena takiego wydruku na materiale PET – blockuocie – to tylko 65 zł (85 x 200) lub 75 zł (100 x 200). Oczywiście jeśli potrzebujesz jeszcze szerszy roll up, taki w formacie 120cm x 200 cm, też go dla Ciebie wykonamy. Podane wyżej ceny to ceny netto.

Teraz o cenach i opłacalności roll up’u wiesz już wszystko. Jeśli więc jeszcze nie wypróbowałeś tej formy promocji, czas to zmienić! 😉