Naklejki na wódkę czy zawieszki – co wybrać?

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Naklejki na wódkę czy zawieszki – co wybrać?

naklejki na wódkę

Zgodnie z tradycją na weselnym stole musi się pojawić wódka. Pamiętasz choć jedno wesele, na którym by jej nie było? No właśnie. Pytanie tylko jak ją podać, żeby wyglądała elegancko i stosownie do okoliczności? Goście są wystrojeni, stoły i sala ozdobione, zastawa elegancka, a jak przystroić butelki z wysokoprocentowym trunkiem? Do najpopularniejszych rozwiązań należą naklejki na wódkę i zawieszki. Które z tych rozwiań jest lepsze?

Naklejki na wódkę – zalety

Zaczniemy od naklejek na wódkę. Jeśli chodzi o zalety to przede wszystkim jest to rozwiązanie efektowne i tanie. Na naklejce możesz umieścić co tylko chcesz. Niektórzy wybierają zabawne wierszyki, inni humorystyczne obrazki. Ale można też wybrać jeden z gotowych szablonów i nie tracić zbyt wiele czasu na wymyślanie czegoś od zera.

Naklejki nie przeszkadzają w nalewaniu alkoholu do kieliszków, więc są wygodne w użyciu. Poza tym są wytrzymałe. Z pewnością przez całe wesele pozostaną na swoim miejscu i rzeczywiście będą zdobić butelkę. A kiedy goście dostaną je na wynos, będą sobie przypominać o dobrej zabawie na Twoim weselu.

Wady?

W zasadzie trudno mówić o jakiś wadach naklejek na wódkę. Jedynym przeciwwskazaniem może być kwestia gustu. Jeśli nie lubisz takich rozwiązań, nie podobają Ci się, to oczywiście możesz wybrać inny rodzaj przystrojeń. Inne argumenty przeciw, trudno znaleźć.

Zawieszki na wódkę

Kolejnym sposobem dekorowania butelek wódki jest umieszczanie na nich zawieszek. To rozwiązanie estetyczne i nie drogie. Ma jednak kilka wad. Po pierwsze, nie jest trwałe. Po drugie zawieszki mogą przeszkadzać w nalewaniu alkoholu. Są też z założenia niewielkie, więc niewiele można na nich zmieścić. Dla jednych to zaleta, dla innych wada.

Obecnie modne jest też wiązanie kokard na butelkach. To z pewnością proste i eleganckie rozwiązanie. Może jednak podobnie jak zawieszki, przeszkadzać podczas nalewania alkoholu.

To naklejki czy coś innego?

Naklejki mają naprawdę dużo zalet i wcale nie muszą wyglądać tandetnie czy staroświecko. Zawieszki i kokardy są eleganckie, i nie wymagają wiele zachodu. Co w takim razie wybrać? Jeśli chcesz, żeby butelki wódki ślubnej stały się miłą pamiątką z wesela, wybierz naklejki. One nie tylko ozdobią zwykłą butelkę, ale też będą trwałe i w żaden sposób nie utrudnią gościom korzystania z jej zawartości.