Nadruki na koszulkach Rzeszów – zrób to sam!

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Nadruki na koszulkach Rzeszów – zrób to sam!

nadruki na koszulkach Rzeszów

Nadruki na koszulkach Rzeszów! Właśnie tutaj działa nasza drukarnia, w której każdy może zamówić profesjonalnie przygotowane ubrania z nadrukiem. Dziś jednak chcemy podzielić się z Wami sposobem na samodzielnie przygotowanie sobie koszulki z nadrukiem. Jeśli chcecie pobawić się nieco w kreatorów mody tanim kosztem, to ten artykuł może Wam się przydać. Wyjaśniamy w nim krok po kroku, jak samemu zrobić sobie koszulkę z nadrukiem.

Czego potrzebujesz?

Zacznijmy od ustalenia co będzie Wam potrzebne do przeprowadzenia całego procesu nanoszenia nadruku na koszulkę. Są to:

  • Papier do prasowanek, czyli tzw. papier transferowy lub termotransferowy. Dostaniecie go w niektórych lepiej zaopatrzonych sklepach papierniczych albo sklepach z artykułami biurowymi. Najwygodniej jest jednak zamówić sobie taki papier przez internet. Koszt arkusza formatu A4 do nadruków na jasnych tkaninach wynosi około 5 zł. Papier przeznaczony do ciemnych tkanin kosztuje około 10 zł.
  • Drukarka – jeśli nadruk ma być kolorowy, to oczywiście drukarka też.
  • Papier śniadaniowy
  • Żelazko
  • Nożyczki

I to w zasadzie wszystko co będzie Ci potrzebne. Oczywiście poza samym pomysłem na nadruk. Możesz stworzyć go sam i mieć pewność, że nikt nie będzie miał podobnego, albo wykorzystać coś z internetu. Wszystko zależy od tego jak ambitnie podejdziesz do tematu i ile masz czasu. Kiedy już przygotujesz swój projekt, zawsze możesz wydrukować go najpierw na tzn. próbę na zwykłej kartce papieru i ustalić dzięki niej w jakim miejscu będzie najlepiej wyglądać. A teraz do dzieła!

Drukujemy!

Mając już gotowy projekt możemy przejść do drukowania na papierze transferowym. Bardzo ważne jest, żeby wydrukować obraz na białej stronie. Ta druga jest zwykle pokryta kratką, więc nie będzie problemu z ustaleniem, która jest właściwa. Żeby jednak się nie pomylić, warto wcześniej sprawdzić jak włożyć papier do drukarki, żeby wszystko było jak należy. Kiedy akcja zakończy się sukcesem pozostaje przenieść nadruk na koszulkę.

Naklejamy!

Przed przyklejeniem nadruku na materiał, warto wyciąć kształt nadrukowanej grafiki/ zdjęcia zostawiając niewielki margines. Kolejny krok to ułożenie koszulki na desce i uprasowanie miejsca, na którym wyląduje nadruk. Teraz trzeba przyłożyć wycięty element do koszulki nadrukiem do dołu. Następnie kładziemy na nim papier śniadaniowy i żelazkiem nagrzanym do maksymalnej temperatury pracujemy jakieś 5-10 sek. Potem czekamy, że papier transferowy nieco ostygnie i odklejamy zakratkowaną część odsłaniając nadruk. I to już wszystko! Koszulka z nadrukiem gotowa! Pamiętaj tylko, żeby nie prasować potem nadruku żelazkiem. Pod wpływem wysokiej temperatury z pewnością się stopi.

Nadruki na koszulkach Rzeszów

Wiecie już jak samodzielnie i niewielkim nakładem środków zrobić sobie oryginalną koszulkę. Jeśli jednak potrzebujecie więcej takich koszulek lub zwyczajnie nie chce Wam się bawić w samodzielne drukowanie, zapraszamy do nas. Jeśli chodzi o nadruki na koszulkach Rzeszów, jesteśmy najlepsi!