Z czego się składa roll up?

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Z czego się składa roll up?

Z czego się składa roll up

Roll up to popularny rodzaj nośnika-stojaka dla plansz graficznych. Najczęściej widuje się je na targach lub prezentacjach, gdzie tworzy uzupełnienie stoiska. Jest to więc, rodzaj reklamy. A z czego się składa roll up? I jakie zalety ma jego konstrukcja?

Roll up – z czego się składa?

Na konstrukcję roll up’u składają się:

  • kaseta z systemem rolującym,

  • listwa,

  • maszt,

  • plakat.

Kaseta, listwa i maszt wykonane są z aluminium. Dzięki temu są lekkie, a przy tym trwałe. Plakat natomiast może być wykonany z różnych materiałów. Najczęściej stosowanym jest jednak tzw. blockout. Blockout to poliestrowa, gładka, półmatowa tkanina o wysokim stopniu bieli. Dzięki specjalnej podkładce tłumiącej światło nie traci na czytelności nawet przy ostrym świetle z tyłu – na przykład kiedy stoi przy oknie. Złożenie wszystkich elementów roll up’u w całość jest proste i zajmuje kilka minut. Każdy będzie w stanie zrobić to samodzielnie. Ale to nie jedyna zaleta rollupów.

Zalety konstrukcji roll up’u

Jakie zalety wynikają z konstrukcji roll up’ów? Po pierwsze składają się do niewielkich rozmiarów, dzięki czemu łatwo je transportować i przechowywać. Zmieszczą się w każdym aucie osobowym, więc nie ma potrzeby wynajmować ciężarówki czy jakiegoś innego specjalnie przystosowanego pojazdu.

Kolejna zaleta to dobre zabezpieczenie plakatu. Kaseta z systemem rolującym, jako że wykonana jest z metalu, świetnie zabezpiecza plakat przed pognieceniem w czasie przewożenia czy przechowywania.

Następny atut to możliwość wielokrotnego stosowania. Roll up z powodzeniem można wykorzystywać wiele razy. Co więcej, gdyby pojawiła się potrzeba zmiany plakatu, nie ma konieczności kupowania znowu całej konstrukcji. Można wymienić sam plakat, co oczywiście oznacza oszczędność.

Należy w tym momencie wspomnieć o czymś jeszcze. Roll up nawet po rozłożeniu nie zajmuje wiele miejsca i nadal jest lekki. Dzięki temu można go ustawiać w wielu punktach   i łatwo go przenosić w razie potrzeby.

Pomimo, że roll up’y są lekkie i zajmują niewiele miejsca, są dobrze widoczne. Plakat takiego stojaka może mieć rozmiar 85cm x 200cm, 100cm x 200cm lub 120cm x 200cm. Jest to spora powierzchnia reklamowa do zagospodarowania.

Na sam koniec trzeba jeszcze podkreślić, że roll up jest stosunkowo tanią formą reklamy. Mimo licznych zalet nie kosztuje dużo, więc z pewnością jest wart uwagi. Zobacz w jakiej cenie zamówisz roll up w Drukarni Creatice Partner!