Fotoobrazy na płótnie, czyli świetny pomysł na prezent

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Fotoobrazy na płótnie, czyli świetny pomysł na prezent

fotoobrazy

Ile razy zastanawiałeś się co dać w prezencie swoim przyjaciołom lub rodzinie? Niejeden z nas ma czasem tego rodzaju problem. Chcemy, żeby prezent był osobisty i oryginalny, i żeby podobał się obdarowanemu. Właśnie takim prezentem mogą być fotoobrazy na płótnie! Dobierz tematykę do osoby, której zamierzasz wręczyć prezent, a z pewnością doceni Twoją pomysłowość.

Fotoobrazy na płótnie – co to jest?

Fotoobrazy na płótnie to fotografie lub grafiki, które drukuje się na płótnie imitującym płótno malarskie. Następnie wydruk naciąga się na drewnianą ramę i tym sposobem powstaje obraz przedstawiający wybrane przez Ciebie zdjęcie. Może to być portret, zdjęcie rodzinne, a może fotografia zrobiona z przyjaciółmi na fantastycznym wyjeździe. Oczywiście tematyka jest dowolna, więc masz pełną swobodę. Jedno jest pewne, niezależnie od tego, co wybierzesz, efekt będzie naprawdę świetny!

Czy wiesz, że profesjonalni fotografowie na swoich wystawach też przedstawiają swoje dzieła właśnie w takiej formie? Coraz częściej zamiast na papierze fotograficznym, drukują zdjęcia na płótnie. Dzięki temu prezentują się jeszcze bardziej efektownie. Także twoje fotografie będą wyglądać naprawdę świetnie w postaci fotoobrazu.

Fotoobrazy na prezent

A jakiego rodzaju fototobrazy najlepiej nadają się na prezent? Jeśli chcesz zrobić prezent bliskiej Ci osobie weź pod uwagę kilka kwestii. Po pierwsze, jaki ma gust. Co się jej podoba? Czy woli nowoczesny minimalizm czy raczej zdobny glamour albo klimat prawdziwie rustykalny? Po drugie, dostosuj prezent do okazji. Po trzecie, zastanów się w jakim miejscu obraz powinien wisieć i dobrze przemyśl jego rozmiar.

Oczywiście fotoobraz może być stworzony ze zdjęcia z Twojej kolekcji, ale możesz też użyć fotografii z banku zdjęć. Jeśli na przykład wiesz, że Twój przyjaciel kocha architekturę, możesz znaleźć fotografię, która przedstawia ciekawe ujęcie jakiegoś budynku. Jeśli uwielbia górskie wycieczki, czemu nie wybrać dla niego jakiegoś pięknego górskiego pejzażu? Możliwości jest wiele, ważne jest tylko, żeby wybierać kierując się upodobaniami i gustem osoby, której robimy prezent, a nie swoim.

Jeśli po raz kolejny będziesz mieć dylemat, jaki prezent dać przyjacielowi/przyjaciółce albo rodzicom czy dziadkom, przypomnij sobie o fotoobrazach, a dylemat zniknie!