Kalendarze spiralowane A3

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Kalendarze spiralowane A3

Kalendarze spiralowane w formacie A3 to wcale nie relikt przeszłości. Nowoczesny projekt sprawia, że tego typu kalendarz służy nie tylko do odmierzania czasu, ale także jako prawdziwa ozdoba ściany. Sposobów na kreatywne wykorzystanie kalendarzy spiralowanych jest naprawdę mnóstwo, a my dziś powiemy Wam o kilku z nich.

Kalendarze spiralowane A3 – do domu

Kalendarz wiszący na ścianie pomaga nam szybko zorientować się, jaki mamy dzień, iloma weekendami będziemy się cieszyć w danym miesiącu albo, jeśli mamy zwyczaj robić na nim notatki, jakie ważne wydarzenia są przed nami. Oczywiście kalendarz spiralowany ze zdjęciami sprawdzi się też jako pamiątka z jakiś rodzinnych wakacji czy prezent na rocznicę ślubu lub z innej okazji.

Jeśli na poszczególnych stronach kalendarza umieścisz ciekawe grafiki, Twój kalendarz może stać się wprost małym dziełem sztuki. Jeśli natomiast masz poczucie humoru, możesz zaprojektować go tak, żeby każda strona przedstawiała jakiś rysunkowy żart. Niektórzy zamiast tego wybierają hasła motywacyjne, które pobudzają ich do działania. Znowu osoby zakochane w swoich kotach lub psach, nieraz zamawiają kalendarze z ich zdjęciami. W zależności od tego, czy chcesz, żeby Twój kalendarz po prostu ładnie wyglądał, był ozdobą, czy też rozśmieszał albo motywował, możesz zaprojektować go inaczej. My podaliśmy Ci kilka pomysłów, ale tak naprawdę jest ich znacznie więcej, a pewnie i Ty sam masz kilka zupełnie autorskich.

Kalendarze spiralowane firmowe

Kalendarze spiralowane mogą być wykorzystywane także w firmach. Niektóre zamieszczają na poszczególnych kartkach zdjęcia pracowników, inne zdjęcia lub grafiki nawiązujące do działalności. Czasem warto stworzyć projekt z fotografiami celebrytów. Takie projekty świetnie się nadają jako materiał przeznaczony na cele charytatywne, a jednocześnie działają na rzecz marki. Kalendarz firmowy może przypominać pracownikom o ważnych wydarzeniach związanych z ich pracą. Jakieś imprezy integracyjne, ważne konferencje czy szkolenia. Daty takich wydarzeń można wyróżnić w specjalnie zaprojektowanym kalendarzu. Taka personalizacja czyni ze zwykłego kalendarza ściennego rzecz naprawdę ważną dla pracowników. Coś, co jest ich i dla nich.

Kalendarze spiralowane A3, mogą też być fantastycznym gadżetem reklamowym dla klientów z grupy Premium. Wystarczy odpowiedni projekt, żeby zwykły kalendarz stał się czymś niemal luksusowym, a na pewno designerskim.

Jak widać, kalendarze spiralowane to nie kwestia przeszłości, ale produkt wciąż chętnie używany zarówno prywatnie, jak i w firmach.