Litery przestrzenne 3D – rodzaje i zastosowanie

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Litery przestrzenne 3D – rodzaje i zastosowanie

litery przestrzenne

Chcesz dotrzeć ze swoimi produktami lub usługami do jak najszerszej grupy odbiorców? Szukasz sposobów na przykucie ich uwagi? Pomogą Ci w tym podświetlane litery przestrzenne. To doskonały sposób na wyróżnienie się spośród konkurencji i atrakcyjne oznaczenie sklepu, biura lub punktu usługowego. Szczególnie dobrze sprawdzają się podświetlane litery 3D, które są świetnie widoczne nie tylko w dzień, ale i w nocy.

Litery przestrzenne – rodzaje

Podświetlane litery 3D można podzielić na kilka rodzajów ze względu na to, jak są podświetlane.

  • Podświetlane od tyłu. Mowa tutaj o podświetlaniu tła. Litery same w sobie nie świecą, ale podświetlone jest tło za nimi. Daje to bardzo klimatyczny efekt. Podświetlenie tego rodzaju nazywa się efektem HALO.
  • Podświetlane na bokach. W tym przypadku oświetlenie jest montowane wewnątrz liter, ale światło nie przenika przez ich fronty. Podświetlone są więc tylko boki liter.
  • Podświetlane z przodu. Tego rodzaju oświetlenie sprawia, że cała litera rozprasza światło.

Podświetlane litery 3D – zastosowanie

Litery przestrzenne można stosować zarówno na zewnątrz budynku, jak i wewnątrz. Ponieważ wykonuje się je z materiałów odpornych na działanie czynników atmosferycznych, świetnie się prezentują przez całe lata. Doskonale znoszą zarówno srogie zimy, jak i upalne lata.

Litery 3D podświetlane z przodu wyraźnie widać już z daleka, więc szczególnie dobrze nadają się do stosowania ich jako zamienników tradycyjnych szyldów czy kasetonów. Pozostałe rodzaje liter 3D mniej rzucają się w oczy za to dają oryginalny efekt. Bardzo dobrze sprawdzą się jako oznakowanie sklepu czy biura na przykład wewnątrz galerii handlowej.