Siatka mesh – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Siatka mesh – wszystko, co powinieneś wiedzieć

Siatka mesh to jeden z popularniejszych nośników treści reklamowych. Dlaczego? Bo może mieć niemal nieograniczoną wielkość, jest stosunkowo lekka, trwała i ma wiele, wiele innych zalet, o których więcej dowiecie się z artykułu. Najpierw wyjaśnimy jednak co to jest siatka mesh i jakie ma zastosowanie?

Co to jest siatka mesh?

Siatkę mesh potocznie określa się często jako baner siatkowy. To dlatego, że wykonana jest z luźno ułożonych włókien poliestrowych powlekanych PCV, przypominających wyglądem gęsto tkaną siatkę. Ten materiał syntetyczny świetnie się sprawdza jako podkład do wydruków wielkoformatowych. Charakteryzuje się lekkością i dużą wytrzymałością, a oczkowanie co 50 cm (lub gęstsze w razie potrzeby) ułatwia montaż.

Siatka mesh Jest odporna na działanie wody, słońca i na zmiany temperatur. Dzięki jej perforowanej strukturze powietrze może przez nią swobodnie przepływać, a wiatr jest dla niej mniejszym zagrożeniem niż na przykład dla zwykłego banera. Przepuszcza też światło. Baner siatkowy jest łatwy w montażu i tani. Z tego względu wielu chętnie po niego sięga.

Zastosowanie siatki mesh

Siatka mesh doskonale sprawdza się jako reklama banerowa na budynkach, a ponieważ przepuszcza stosunkowo dużo światła, może być montowana także za oknami. Stosuje się ją też jako reklamę wolnostojącą, ale wtedy potrzebna jest też odpowiednia konstrukcja reklamowa, lub jako zamiennik zwykłych banerów. Baner siatkowy doskonale sprawdza się w miejscach, gdzie wieją silne wiatry, których zwykły baner mógłby nie przetrzymać.

Druk na siatce – wymagania

Ze względu na perforowaną powierzchnię siatki mesh, drukowane na niej obrazy nieco tracą na wyrazistości. Ze tego względu należy wybierać na nią duże grafiki o niezbyt wielu szczegółach. Ważne jest też, żeby obraz miał duży kontrast. Dzięki temu będzie czytelny i dobrze widoczny dla przechodniów nawet z dużej odległości.

Banery z siatki mesh w Drukarni Creative

W naszej drukarni realizujemy wydruki na siatce mesh w naprawdę dobrej cenie – 21,50 zł netto za m2. Standardowo oczkujemy siatkę co 50 cm, ale jeśli potrzebujesz gęstszego oczkowania to oczywiście nie jest to dla nas żaden problem. W pełni dostosowujemy się do oczekiwań klienta. Poza samym wydrukiem, oferujemy też wykonanie projektu. Nasi graficy doskonale wiedzą, jak powinien wyglądać, żeby osiągnąć optymalny efekt. Ich doświadczenie, wiedza i doskonałe wyczucie estetyki pomagają im tworzyć profesjonalne, oryginalne projekty, które przykuwają wzrok i stają się skuteczną reklamą. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, zadzwoń i dopytaj nas o szczegóły. W razie czego chętnie doradzimy!