Czym usunąć naklejki z samochodu?

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Czym usunąć naklejki z samochodu?

usunąć naklejki

Naklejki na samochodzie to popularny sposób znakowania aut służbowych. To także sposób na reklamę. Bywa jednak, że kupujemy auto z naklejkami i chcemy się ich pozbyć. Jak samodzielnie usunąć naklejki z samochodu, nie uszkadzając przy tym karoserii? Nie jest to wcale takie trudne, wymaga jednak trochę czasu i cierpliwości. Oczywiście tym więcej, im większej naklejki chcemy się pozbyć. Oto kilka kroków, po których wykonaniu naklejki pozostaną jedynie wspomnieniem.

Jak usunąć naklejki z samochodu?

Krok 1 – oczyść powierzchnię

Zanim zabierzemy się za konkretne działania musimy oczyścić powierzchnię na której jest naklejka. To istotne, bo pomaga zapobiec rysowaniu lakieru przez drobinki kurzu i piasku. Ten krok można wykonać też później, tuż przed polerowaniem pastą ścierną, ale my proponujemy zabrać się za to od razu. Użyj w tym celu ściereczki albo papierowego ręcznika.

Krok 2 – suszarka

Teraz kluczowa sprawa, trzeba rozgrzać klej pod naklejką. Sięgnij więc po zwykłą suszarkę do włosów i nagrzewaj naklejkę. Niektórzy sięgają po opalarkę zamiast po suszarkę i oczywiście ona też się sprawdzi. Jednak trzeba mieć świadomość, że opalarką znacznie łatwiej uszkodzić lakier, więc jeśli nie masz wprawy w korzystaniu z tego urządzenia, lepiej użyj suszarki.

Krok 3 – odklejamy

Po kilku minutach nagrzewania klej powinien zacząć puszczać. Dzięki temu łatwiej paznokciem albo cienkim nożykiem podważyć naklejkę i zacząć ją zdejmować. I tu znowu uwaga. Jeśli chcesz posługiwać się nożykiem, rób to ostrożnie, żeby nie porysować przy okazji lakieru.

Kiedy już podważysz naklejkę złap ją najlepiej w dwóch miejscach i powoli odrywaj. Jeśli zauważysz, że coraz trudniej Ci ją zdejmować, użyj znowu suszarki. Krok 3 wymaga najwięcej cierpliwości, więc się w nią uzbrój.

Krok 4 – usuwanie resztek kleju

Jeśli udało Ci się już usunąć naklejkę z samochodu, musisz oczyścić go z resztek kleju. Możesz to zrobić używając zwykłej benzyny ekstrakcyjnej, jakiś tłustych substancji jak np. WD-40 ub specjalnych środków do zdejmowania naklejek.

Krok 5 – polerowanie

Po całkowitym usunięciu naklejki możesz zauważyć różnicę w kolorze lakieru. Miejsce gdzie była naklejka może być nieco ciemniejsze. Żeby wyrównać kolor trzeba pastą ścierną spolerować farbę z okolic, gdzie była naklejka.

Krok 6 – woskowanie

Ostatni krok, to nałożenie twardego wosku na spolerowane miejsce. Będzie stanowił ochronę przed jego szybkim zblaknięciem.

Teraz wiesz już czym usunąć naklejki z samochodu i wiesz, że nie jest to coś, z czym trzeba wybierać się do specjalisty. Gdybyś więc chciał umieścić teraz własną naklejkę na samochodzie, nic nie szkodzi na przeszkodzie.