Jak powinny wyglądać zaproszenia na chrzest lub komunię?

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Jak powinny wyglądać zaproszenia na chrzest lub komunię?

Chrzest oraz komunia są ważnymi oraz rodzinnymi przeżyciami religijnymi. Organizując te wydarzenia należy pamiętać o zaproszeniu gości, którzy wspólnie z nami celebrować będą te wydarzenia. W jaki sposób i kogo należy zaprosić?

Co powinno znaleźć się w zaproszeniu?

Najważniejszymi informacjami, które powinny znaleźć się w każdym zaproszeniu, bez względu na okoliczność, są imię i nazwisko osoby zapraszającej oraz zapraszanej a także rodzaj, miejsce oraz godzina uroczystości, a także prośba o potwierdzenia przybycia. Zaproszenie powinno być umieszczone na specjalnym blankiecie, który można kupić lub przygotować osobiście. Powinno być one wypisane starannie z zachowaniem zwrotów grzecznościowych. Zaproszenia poniekąd są oficjalnym dokumentem, w związku z czym powinno być one stworzone z dbałością o staranność, dokładność oraz zasady dobrego wychowania.

Jak powinno wyglądać zaproszenie?

W przypadku zaproszeń na chrzest, jak i zaproszeń na komunię w sklepach można znaleźć ogrom tematycznie przygotowanych blankietów, w przypadku których nasza rola ogranicza się do zakupu gotowego zaproszenia oraz wypełnienia informacji dotyczących uroczystości oraz personaliów zapraszanych gości. Jednak aby dodać uroczystości bardziej personalnego charakteru warto pokusić się o zrobienie zaproszenia samemu, bądź zaprojektowania w drukarni zaproszenia idealnego, które będzie odpowiadało wszystkim naszym wymaganiom. Na zaproszeniach na chrzest, czy komunie często pojawiają się sentencje, cytaty, które nawiązują do uroczystości. Mogą być one wydrukowane na lewej stronie zaproszenia, jako osobna sentencja, bądź powyżej lub poniżej tekstu zawartego na zaproszeniu. Można również wybrać jedno motto, które umieszczone zostanie na stronie „tytułowej” zaproszenia. Na chrzest często wybierane są zaproszenia kolorowe, różowe, bądź niebieskie, jednak wciąż królują tradycyjne białe. Podobnie jest z zaproszeniami komunijnymi- najczęściej wybierane są one w kolorystyce biało-złotej. Może warto zaszaleć i wybrać zaproszenia wyróżniające się na tle tych dostępnych na rynku?

Kiedy i jak zaprosić gości?

Zarówno chrzest, jak i komunia są zazwyczaj uroczystościami rodzinnymi na które zapraszamy najbliższe nam osoby, które wiedzą o tym, że uroczystości te będą miały miejsce. W tym przypadku zaproszenie ich dwa tygodnie przed uroczystością powinno być optymalne. W przypadku zaproszenia dalszej rodziny, bądź osób mieszkających poza miejscem, w którym odbyć ma się przyjęcie warto zaprosić ich miesiąc przed wydarzeniem, aby otrzymać od nich potwierdzenie przybycia. Jeśli zaproszenia wysyłamy pocztą należy pamiętać o tym, że nie zawsze dochodzą one na drugi dzień, w związku z czym warto uwzględnić pewien zapas czasu. Najbardziej elegancką forma zaproszenia jest zaproszenie osobiste, gdzie przekazujemy wszystkie najważniejsze informacje oraz wręczamy blankiet. Jeśli zapraszane osoby mieszkają daleko od nas zaproszenie można przesłać pocztą, jednak warto dodatkowo zaprosić ich telefonicznie. Należy pamiętać jednak, aby wszyscy goście zostali zaproszeni mniej więcej w tym samym czasie, aby żaden gość nie czuł się bardziej lub mniej ważny.