Jak usunąć naklejki z szyby?

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Jak usunąć naklejki z szyby?

usunąć naklejki z szyby

Czy próbowałeś kiedyś usunąć naklejki z szyby? Powiedzmy taką z zielonym listkiem? Albo z hasłem „baby on board”? Może w pierwszej chwili sięgnąłeś po skrobak? Jeśli tak właśnie zrobiłeś, wiesz już,że to nie najlepszy wybór. Chyba, że masz pokłady cierpliwości i nie przeszkadza Ci, że szkło będzie podrapane. Jeśli jednak jest inaczej proponujemy Ci lepszą metodę. Szybszą i znacznie bezpieczniejszą dla szyb!

To jak usunąć naklejki z szyby?

Nagrzej szybę

Żeby naklejka łatwo odchodziła od powierzchni szkła najlepiej zacząć od nagrzania jej. Możesz się posłużyć zwykłą suszarką do włosów, która w zupełności wystarczy, żeby podgrzać i nieco rozpuścić klej. I tutaj ważna przestroga, nigdy nie nagrzewaj szyby tylko punktowo! Przez zbyt dużą różnicę temperatur szkło może popękać. Staraj się więc nagrzewać je równomiernie, na większym obszarze.

Pamiętaj też, żeby nie przesadzić z podgrzewaniem. Zbyt wysokie temperatury prowadzą do matowienia szkła. Najlepiej ogrzać je na tyle, żeby dało się je dotknąć gołą ręką odczuwając jedynie lekki dyskomfort.

Zdejmowanie naklejki

Kiedy już klej jest bardziej płynny, zacznij usuwać naklejkę. Podważ jej rożek. Możesz to zrobić paznokciem, żyletką albo pincetą. Potem powoli, delikatnie i równomiernie odrywaj naklejkę.

Zwykle naklejka odchodzi w całości razem z klejem. Jeśli jednak jakiś kawałek się nie odklei albo część kleju pozostanie na szybie, możesz łatwo się ich pozbyć używając benzyny ekstrakcyjnej, zmywacza do paznokci czy innych preparatów rozpuszczających – np. terpentyny. Na sam koniec możesz jeszcze umyć powierzchnię szyby płynem do szyb, żeby pozbyć się zapachu rozpuszczalnika.

Po co komu naklejki na szybę?

Jak widzisz usuwanie naklejek z szyby nie stanowi większego problemu. A skoro tak, możesz ich używać bez obaw! W końcu naklejki na szybach mogą być świetną dekoracją i jeszcze lepszą reklamą. Niektórzy zamawiają naklejki na okna, żeby nieco odgrodzić się od oczu przechodniów. Zastosowań naklejek jest naprawdę sporo. A Ty korzystałeś już kiedyś z naklejek na szybę?