Zaproszenia okolicznościowe – kiedy warto drukować zaproszenia?

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Zaproszenia okolicznościowe – kiedy warto drukować zaproszenia?

W życiu każdego z nas raz na jakiś czas mają miejsce mniejsze bądź większe okazje do świętowania. Często są to wydarzenia, które chcemy celebrować z bliskimi dla nas osobami, jednak nie zawsze wiemy, czy i w jaki sposób oficjalnie zaprosić gości do wspólnego świętowania wyjątkowych chwil. Największą popularnością cieszą się zaproszenia papierowe wręczane gościom, zaproszenia te zazwyczaj są dopasowane do uroczystości i już na wstępie informują zaproszonych gości, czego mogą spodziewać się po danym wydarzeniu. Na jakie wydarzenia warto drukować zaproszenia?

Baby shower

Z roku na rok coraz więcej amerykańskich tradycji przenika do naszych codziennych zwyczajów. Coraz popularniejsze stają się tzw. baby shower, czyli przyjęcia organizowane dla przyszłych mam, na których kobiece i dziecięce atrakcje wydają się nie mieć końca. Przyjęcie to można połączyć również z ujawnieniem płci dziecka, poprzez na przykład przebicie balonu z konfetti koloru różowego lub niebieskiego. Kogo zaprosić na taką imprezę? Warto pamiętać, że baby shower to zazwyczaj przyjęcia organizowane przez kobiety dla kobiet, w związku z czym na liście gości nie może zabraknąć najbliższych przyjaciółek oraz innych ważnych kobiet w życiu przyszłej mamy.

Chrzest

Chrzest jest wydarzeniem religijnym oraz bardzo rodzinnym. Jest to uroczystość, która niewątpliwie wymaga zaproszenia bliskich nam osób. Rynek zalany jest gotowymi zaproszeniami na tą uroczystość, jednak czasami warto wyjść poza schemat i stworzyć swoje zaproszenie, które będzie wyróżniać się na tle innych, a goście, których zaprosimy poczują się wyjątkowo.

Urodziny

Urodziny niewątpliwie są świętem, które dotyczy każdego z nas. Celebrujemy je raz do roku. Niektóre z nich są bardziej wyjątkowe od innych, mowa tu o urodzinach pierwszych, osiemnastych, czy okrągłej rocznicy. Jednak nieważne, ile mamy lat przyjęcie urodzinowe zawsze jest dobrym pomysłem. Czy jest to jednak okazja wymagająca pisemnego zaproszenia? Zdecydowanie tak. Blankiety można przygotować samodzielnie i zaskoczyć tym swoich gości. Warto jednak pamiętać, aby zaproszenia nawiązywały do obranego motywu przewodniego naszego przyjęcia oraz zawierały wszystkie ważne informacje m.in. o dress code (jeśli jest) lub prezentach. Kogo zaprosić? Lista gości jest otwarta, na przyjęciu urodzinowym powinny znaleźć się wszystkie bliskie osoby dla jubilata.

Pierwsza komunia

Podobnie jak chrzest, pierwsza komunia jest uroczystością religijną i rodzinną. Jest to zazwyczaj pierwszy świadomie przyjmowany sakrament. Pierwsza komunia jest wydarzeniem bardzo ważnym zarówno dla dziecka, jak i dla całej rodziny. Zazwyczaj na swoją uroczystość osobiście zaprasza pierwszokomunijne dziecko, warto aby zaproszenie słowne uzupełnione było tym w formie pisemnej, aby goście mieli pamiątkę i aby żadna ważna informacja nie umknęła im uwadze.

Ślub

Zawarcie małżeństwa to jeden z ważniejszych dni w życiu człowieka. Jest to wydarzenie na które zaproszenia występują w każdym możliwym stylu, kolorze, czy rozmiarze. Wielość wzorów do wyboru i sprawia, że wybór jednego z nich często trwa długimi tygodniami.

Bez względu na rodzaj wydarzenia należy pamiętać, aby zaproszenia były zaprojektowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Bardzo istotny jest dobór papieru, na którym wydrukowane zostaną nasze zaproszenia. Powinien on być dobrany do uroczystości, zarówno jego kolor, faktura oraz gramatura. W świecie projektowania zaproszeń łatwo jest się zgubić. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie zaprojektować idealnego blankietu warto skorzystać z usług drukarni, która pomoże w projekcie i realizacji zaproszeń.