Nadruki na odzieży – stwórz swoją kolekcję ubrań!

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Nadruki na odzieży – stwórz swoją kolekcję ubrań!

odziez reklamowa

Kto z nasz nie lubi się wyróżniać? Każdy z nas ma swój styl ubierania, który odzwierciedla jego osobowość, a dla niektórych ubrania, które nosi stają się znakiem rozpoznawczym. Z każdej strony jesteśmy zalewani sklepami odzieżowymi, oferującymi ubrania w każdych możliwych kolorach, czy nadrukach. Na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jednak czy ubieranie się tak samo jak większość społeczeństwa jest rozwiązaniem? Jasne, ubrań możemy szukać w second handach i ubierać się wyjątkowo, ale może pójść o krok dalej? Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku stworzenie swoich własnych ubrań poprzez dodanie nadruku do prostych basicowych ubrań. Nadruki na odzieży.

Jak to działa?

Idea jest bardzo prosta. Wybieramy dowolną koszulkę, bluzę, czy czapkę i projektujemy to, co chcemy aby na niej się znalazło. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Spersonalizowane ubrania idealnie sprawdzą się na prezent dla bliskich, gadżet firmowy, czy będą świetną pamiątką np. po wieczorze kawalerskim. Nadruki na odzieży stają się coraz bardziej popularne i są doskonałym pomysłem na reklamowanie swojej firmy oraz budowanie jej pozytywnego wizerunku. Chcąc zaprojektować spersonalizowaną odzież warto skontaktować się ze swoją zaufaną drukarnią, w której przy pomocy specjalistów wykonacie projekt wymarzonego druku a także zrealizujecie swoje zamówienie. Jeśli nie jesteście pewni, jak wasz projekt będzie prezentować się na materiale warto zapytać o możliwość stworzenia próbki na jednym egzemplarzu, aby przekonać się, czy na pewno wszystko będzie tak, jak sobie to wyobraziliśmy.

Rodzaje znakowania odzieży

Postęp technologiczny sprawił, że do dyspozycji mamy wiele możliwości zdobienia naszych ubrań. Przykładowe z nich to:

  • Nadruki termotransferem, wykorzystuje się w nich dwa rodzaje materiałów- folię flex oraz flock. Są to materiały dostępne w większości możliwych kolorów. Metoda to polega na komputerowym wycięciu kształtów, dopasowanych do naszego projektu, a następnie wprasowaniu ich w materiał. Wysoka temperatura wprasowania sprawia, że aktywuje się bardzo mocny klej, który na stałe połączy nadruk z odzieżą.
  • Nadruki sitodrukiem- wykorzystywane są w nich różne rodzaje farb, w tym plastylizowane, które zachowują dużą elastyczność, a także nie kruszą się pod wpływem odkształcania naszych ubrań. Metoda ta stosowana jest zazwyczaj do ubrań z materiałów o niskiej gramaturze, takich jak t-shirty, ale także wtedy, gdy zależy nam na zamówieniu hurtowym w niskiej cenie.
  • Haft komputerowy- jest bardzo trwałą, a także niezwykle elegancką metodą ozdabiania naszych ubrań. Stosowany jest zazwyczaj do ubrań wykonanych z materiałów o dużej gramaturze, takich jak bluzy dresowe, koszule, czy koszulki polo. Przy wykorzystaniu haftu komputerowego stosuje się specjalny rodzaj nici, które wbijane bardzo blisko siebie układają się w określony kształt, kolory przenikają przez siebie, tworząc wybrany wzór.
  • Metki- oprócz tego, że jest to część naszych ubrań, których często się pozbywamy może być świetnym pomysłem na umieszczenie na nich swojego logo. Jest to bardzo dyskretne rozwiązanie, które coraz częściej zostaje wykorzystywane. Oprócz loga na metkach umieścić możemy motto naszej firmy lub dane kontaktowe.