Oklejanie samochodów czyli tania reklama na auto!

Porady i ciekawostki dla każdego zainteresowanego życiem drukarni. Czym jest drukarnia? Jak dobrze drukować? Jakie są najlepsze formaty do druku i więcej!

Oklejanie samochodów czyli tania reklama na auto!

Reklama umieszczona na naszym aucie, zarówno firmowym, czy prywatnym jest jedną z popularniejszych i nie ma co kryć, skuteczną formą promocji swojej firmy. Niewątpliwą zaletą jest to, że jest to reklama ruchoma, jednego dnia może przejechać całe miasto i każdy, kto nas minie zwróci uwagę i być może zainteresuje się naszymi usługami. Ma to niewątpliwą przewagę nad banerami, które stoją cały czas w jednym miejscu i ich przekaz jest ograniczony do osób znajdujących się w zasięgu baneru. Reklama na samochodach to dość tania usługa, polegająca na umieszczeniu treści reklamowych na samochodzie poprzez wykorzystanie grafiki na folii samoprzylepnej. Oznacza to, że pojaz oklejany jest laminowanymi wydrukami bądź napisami wyciętymi z kolorowej foli.

Jak zaprojektować własną reklamę?

Pierwszy i zarówno najważniejszy punkt to projekt reklamy. Możemy stworzyć go sami, bądź skorzystać z pomocy grafika pracującego w wybranej przez nas drukarni. Należy dobrać odpowiednią szatę graficzną, a także treść, która znajdzie się na reklamie: teksty, hasła reklamowe oraz dane kontaktowe. Następnie należy rozmieścić wszystkie elementy tak, aby cały projekt tworzył całość. Gdy projekt jest już gotowy kolejnym krokiem jest dobranie materiałów oraz metody oklejenia naszego samochodu. Na tym etapie wybierany jest rodzaj folii, na której wydrukowana zostanie nasza reklama, a także kupno potrzebnych materiałów. Gdy koncepcja projektu jest gotowa zwykle przygotowywana jest wizualizacja do akceptacji klienta. Jeśli projekt zostanie zaakceptowany przechodzi się do produkcji grafiki, czyli druk, suszenie, laminowanie oraz wycinanie poszczególnych grafik. Na tym etapie nie zostaje nic innego, jak realizacja projektu i oklejenie samochodu.

Przed zaprojektowaniem swojej reklamy warto obejrzeć inne realizacje, aby nasz projekt był wyjątkowy, niepowtarzalny i przyciągał uwagę potencjalnych klientów. Dobry projekt staje się gwarancją skuteczności reklamy. Przy tworzeniu swojego projektu warto skorzystać z pomocy, pomysłów oraz doświadczenia osób, u których zamawiany nasz projekt. Niewątpliwie mają oni wiele do powiedzenia w kwestii wykonania, czy pomysłów na grafiki.

Jak przygotować samochód pod oklejanie reklamą?

Odpowiednie przygotowanie samochodu do oklejenia go jest gwarancją trwałości nadruki, dlatego warto poświęcić chwilę na odpowiednie przygotowanie naszego pojazdu. Należy zwrócić uwagę na to, czy nasz lakier jest gładki, czysty oraz odtłuczony. Auto przygotowane do oklejania powinno być świeżo umyte, ale nie może być woskowane. Każde zabrudzenie może negatywnie wpłynąć na przyczepność folii, co skraca jej żywotność. Dla pewności dobrego przymocowania folii warto przygotować go za pomocą specjalnych środków czyszczących oraz odtłuszczających. Jeśli nadruk nachodzi na elementy takie jak klamka, tablica rejestracyjna itp. Warto jest usunąć je na czas aplikacji. Należy zwrócić także uwagę na klejenie folii na elementach wypukłych, czy zagłębieniach, gdyż to właśnie na nich najłatwiej zobaczyć nieprecyzyjne założenie folii. Oklejanie samochodów folią warto oddać w ręce profesjonalistów.